Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi İşlemleri

Değerli Meslektaşımız,

Şantiye Şefi Oda Kayıt Belgesi, Mimarın şantiye şefliği üstleneceği yapıya ilişkin kurum ve kuruluşlara vermeden önce ilgili Mimarlar Odası biriminden aldığı belgeyi ifade eder. Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi almak isteyen meslektaşlarımızın Mimarlar Odası Antalya Şubesi Mesleki Denetim Birimine, aşağıda yazılan toplam 3 adet evrağı şubeye gelerek elden veya e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. E-postanızı gönderdikten sonra evraklarınız tamam ise onay maili gönderilecektir.

**"ÖNEMLİ** İŞLEM SÜRESİ ŞUBE VE ONLINE İŞLEMLERDEKİ YOĞUNLUĞA GÖRE DEĞİŞEBİLDİĞİNDEN ŞANTİYE ŞEFLİĞİ İŞLEMLERİNİZ ACİL İSE BİRKAÇ GÜN ÖNCESİNDEN BAŞVURU YAPMANIZI ÖNEMLE HATIRLATIRIZ. YOĞUNLUKTAN DOLAYI YAŞANABİLECEK GECİKMELERDEN ŞUBEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Şantiye Şefliği Oda Sicil Kayıt Belgesi İçin Gerekenler

  1. Şantiye Şefliği Föyü (Yapı Ruhsatı, Ozalit Proje veya Oda Onayı olması durumunda istenmemektedir.)
  2. Şantiye Şefliği Hizmet Sözleşmesi (Arsa Sahibi/Müteahhit ile Şantiye Şefi arasında yapılan)
  3. İnşaat Yapım Sözleşmesi Fotokopisi (Arsa Sahibi ile Müteahhit arasında yapılan) (Arsa Sahibi ile Müteahhit aynı kişi ise Tapu veya Tapu Kayıt Sureti gerekmektedir.)

Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi ücreti 500 TL olup, almak isteyen meslektaşlarımızın aidat borcu olmaması gerekmektedir. Aidat borcu olan meslektaşlarımızın belge ücreti ile birlikte aidat borcunu da ödemeleri gerekmektedir.

Ödeme için Havale /EFT yapabilir veya işleminiz acil ise uzaktan kart işlemi (mail order) da yaptırabilirsiniz.  Mail order işlemlerinde taksit yapılamamaktadır ve kartınızın bu işlem için izni olmalıdır. Açıklamada  Ad-Soyad-Sicil No / Ada-Parsel-Şantiye Şef. olarak belirtiniz. Para gönderimi yapmadan önce e-posta atmış ve onay mailini almış olmanız gerekmektedir. E-posta yanıtı gelmediyse mutlaka arayınız.

BANKA/ŞUBE : DENİZBANK / KONYAALTI
HESAP ADI     : TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI
IBAN                : TR02 0013 4000 0005 3608 3000 25
 
 
Mimarlar Odası sistemi belediyeler ile bağlantılı olmadığından eklenen şantiyelerin düşürülebilmesi için Odaya resmî belge sunulması gerekmektedir. 
  1. Yapı Kullanma İzin Belgesi
  2. Onaylı %100 İş Bitim Belgesi
  3. Noter Onaylı İstifaname veya belediyeye verilen gelen evrak mühür, tarih-sayılı istifa dilekçesi
  4. Şantiye İptal Dilekçesi (Ekinde Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi Aslı (Hologramlı olan) olmalıdır),

belgelerinden biri ile Şantiye Şefliği düşürme işlemi yapılabilmektedir. Şantiye İptal Dilekçesi dışındaki diğer belgeler, taranarak meslekidenetim@antmimod.org.tr adresine gönderildiği takdirde, uzaktan işlem de yapılabilmektedir. 

Önemli Not: Eksik belge olması durumunda işlem yapılamadığını önemle belirtiriz.

İlgili belgelere ihtiyaç olması durumunda şubemiz web sitesi üzerinden de ulaşmak için tıklayınız.