Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi İşlemleri

Değerli Meslektaşımız,

Şantiye Şefi Oda Kayıt Belgesi, Mimarın şantiye şefliği üstleneceği yapıya ilişkin kurum ve kuruluşlara vermeden önce ilgili Mimarlar Odası biriminden aldığı belgeyi ifade eder. Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi almak isteyen meslektaşlarımızın Mimarlar Odası Antalya Şubesi Mesleki Denetim Birimine, aşağıda yazılan toplam 3 adet evrağı şubeye gelerek elden veya e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. 

Şantiye Şefliği Oda Sicil Kayıt Belgesi İçin Gerekenler

  1. Şantiye Şefliği Föyü (Yapı Ruhsatı, Ozalit Proje veya Oda Onayı olması durumunda istenmemektedir.)
  2. Şantiye Şefliği Hizmet Sözleşmesi (Arsa Sahibi/Müteahhit ile Şantiye Şefi arasında yapılan)
  3. İnşaat Yapım Sözleşmesi Fotokopisi (Arsa Sahibi ile Müteahhit arasında yapılan) (Arsa Sahibi ile Müteahhit aynı kişi ise Tapu veya Tapu Kayıt Sureti gerekmektedir.)

Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi ücreti 50 TL olup, almak isteyen meslektaşlarımızın aidat borcu olmaması gerekmektedir. Aidat borcu olan meslektaşlarımızın belge ücreti ile birlikte aidat borcunu da ödemeleri gerekmektedir.

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik için tıklayınız

Şantiye şefliği için toplam 5 adet şantiye veya 30.000 m2 (tek şantiye olduğu durumda geçerli değildir) sınırı bulunmaktadır. Mimarlar Odası sistemi belediyeler ile bağlantılı olmadığından eklenen şantiyelerin düşürülebilmesi için Odaya resmî belge sunulması gerekmektedir. 

  1. Yapı Kullanma İzin Belgesi
  2. Onaylı %100 İş Bitim Belgesi
  3. Noter Onaylı İstifaname
  4. Şantiye İptal Dilekçesi (Ekinde Şantiye Şefi Oda Sicil Kayıt Belgesi Aslı (Hologramlı olan) olmalıdır),

belgelerinden biri ile Şantiye Şefliği düşürme işlemi yapılabilmektedir. Şantiye İptal Dilekçesi dışındaki diğer belgeler, taranarak info@antmimod.org.tr adresine gönderildiği takdirde, uzaktan işlem de yapılabilmektedir. 

Önemli Not: Eksik belge olması durumunda işlem yapılamadığını önemle belirtiriz.

İlgili belgelere ihtiyaç olması durumunda şubemiz web sitesi üzerinden de ulaşmak için tıklayınız.