Mimari Fenni Mesul (TUS) Oda Sicil Kayıt Belgesi İşlemleri

Değerli Meslektaşımız,

Mimari Fenni Mesul (TUS) Oda Sicil Kayıt Belgesi, Mimarın Teknik Uygulama Sorumluluğu'nu üstleneceği yapıya ilişkin kurum ve kuruluşlara vermeden önce ilgili Mimarlar Odası biriminden aldığı belgeyi ifade eder. Mimari Fenni Mesul (TUS) Oda Sicil Kayıt Belgesi alacak meslektaşlarımızın Mimarlar Odası mesleki denetim birimine işveren ile imzalamış olduğu TUS Hizmet Sözleşmesi , işveren yapı sahibiyse tapu kaydını gösteren belge, işveren müteahhit ise müteahhitlik sözleşmesi ve TUS'u üstleneceği yapının bilgilerini içeren föy ile şubemize başvurmaları gerekmektedir.

**NOT: Mimari Fenni Mesul (TUS) Oda Sicil Kayıt belgesi ücreti 500 TL olup, almak isteyen meslektaşlarımızın Büro Tescil Belgesi'ni ilgili yıl için yenilemiş olması ve odaya kayıtlı bulunduğu şubenin ilinin 200 km sınırını geçmemiş olması gerekmektedir.

Belgelerinizi şubeye gelerek veya tarayarak meslekidenetim@antmimod.org.tr adresine gönderebilirsiniz. 

Ödeme için Havale /EFT yapabilir veya işleminiz acil ise uzaktan kart işlemi (mail order) da yaptırabilirsiniz.  Mail order işlemlerinde taksit yapılamamaktadır ve kartınızın bu işlem için izni olmalıdır. Açıklamada  Ad-Soyad-Sicil No / Ada-Parsel-Şantiye Şef. olarak belirtiniz. Para gönderimi yapmadan önce e-posta atmış ve onay mailini almış olmanız gerekmektedir. E-posta yanıtı gelmediyse mutlaka arayınız.

BANKA/ŞUBE : DENİZBANK / KONYAALTI
HESAP ADI     : TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI
IBAN                : TR02 0013 4000 0005 3608 3000 25
 

Önemli Not: Eksik belge olması durumunda işlem yapılamadığını önemle belirtiriz.

İlgili belgelere ihtiyaç olması durumunda şubemiz web sitesi üzerinden de ulaşmak için tıklayınız.