3. TURGUT CANSEVER MİMARLIK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Kepez Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz 3. Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Törende Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Özge Köksal, Kepez Belediyesi ile ortak düzenledikleri bu yarışmanın bir yerel yönetimin ulusal düzeyde mimarlık yarışması düzenlemesi adına bir ilk olma özelliğini taşıdığını söyledi.

Mimarlar Odası Antalya Şubesi 2. Başkanı Doç. Dr. Kemal Reha Kavas'ın yaptığı, merhum Turgut Cansever'in hayatı ve eserlerini anlatan sunumun ardından söz alan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de "Önemli bir mimarımız adına ulusal düzeyde bir yarışma düzenliyoruz ve bunun neticesinde ödülleri dağıtıyoruz. Dilerim ki yıllar içerisinde bu çalışmalarımız daha da büyüsün." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen jüri başkanı Prof. Dr. Celal Abdi Güzer ise "Bu seneki yarışma 45 projeyle 100ün üzerinde ekip üyesi mimarın katılımıyla gerçekleşti. 3.sünü gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin devamlılığı pekişti." dedi.